O nas

IMG 3343

 

   Witam,

   Nazywam się Urszula Wolska.

    Psy to moja pasja, którą wyssałam z  mlekiem Matki ;) Moja Mama-   Małgorzata do naszego domu wprowadziła psy, przekazała całą swoją wiedzę. Zapoczątkowała hodowlę a ja jej przy odchowie kazdego miotu pomagałam... Wiedziałam już przy pierwszym, że chce przejąć hodowlę. Zaczęłam się "bawić" w wystawianie psiaków, śledzenie rodowodów oraz ogólnie poszerzanie swojej wiedzy kynologicznej. Pasja ta rosła z moim wiekiem i postanowiłam pogłębić swą więdzę jeszcze bardziej zapisując się na kurs asystenta kynologicznego, zdając go egzaminem z wynikiem pozytywnym.

Teraz już dwa mioty odchowałam u siebie- miot G i H i Mama oficjalnie przekazała "pałęczkę" w hodowli mnie.

 

 W 1997 roku zamieszkała z nami sunia rasy Dogue de Bordeaux. Rapsodia przywieźliśmy z hodowli z Radomia - Z Wólki. Była prawdziwym skarbem. W 2003 roku zaczęliśmy się zastanawiać nad drugim psem. Niestety Rapsodia nie zachodziła w ciążę więc szczeniaka po niej nie mieliśmy możliwości zostawić. I tak oto ponownie zawitaliśmy w hodowli w Radomiu. W danym momencie narodził się tam cudowny miot bullmastiffów. Poczytaliśmy trochę o rasie, posłuchaliśmy i gdy zobaczyliśmy śliczne maleństwa postanowiliśmy jedną pręguskę zakupić. W sierpniu 2003 roku przywieźliśmy do Krakowa naszą pierwszą suczkę rasy Bullmastiff - EGERIĘ z Wólki.

Dzięki Egerii nasza hodowla zaczęła istnieć nie tylko na papierze. Przydomek hodowlany był zarejestrowany w ZKwP parę dobrych lat jednak miot nam wtedy nie był dany. Gdy Rapsodia nam już odchodziła postanowiliśmy pokryć Egerię - wiedzieliśmy, że z jednym psem będzie pusto w domu. I tak oto w maju 2007 roku przyszedł na świat pierwszy miot w naszej hodowli.

Zaczynając hodowlę przyjęliśmy sobie parę zasad, które staram się stosować:

Nasze zasady:wystawa 055

 1. Nigdy nie kryjemy suk wcześniej niż 3 cieczka
 2. Nie kryjemy, gdy nie mamy kompletu badań. Nasze suki są przebadane przez specjalistów, posiadają odpowiednie certyfikaty zdrowia: stawy, serce i oczy.
 3. Nie kryjemy gdy suka ma HD D i ED 2
 4. Kryjemy tylko z przebadanymi reproduktorami.
 5. Każda z naszych suk może mieć szczenięta maksymalnie 3-4 razy w życiu.
 6. Ostatnie krycie występuje najpóźniej w 6 roku życia, chyba, że będą przeciwwskazania zdrowotne.
 7. Nasze psy mieszkają z nami w domu i są pełnoprawnymi członkami rodziny. Maksymalnie w domu możemy mieć 3 psy aby każdemu być w stanie poświęcić wystarczająco czasu.

Planujesz zakupić szczeniaka?

 1. Każde szczenię z naszej hodowli przechodzi stymulację neurologiczną oraz odpowiednie testy psychologiczne PAT (Puppy Atitiude Test)
 2. Każde szczenię od nas „wychodzi” z wyprawką:
  1. Karma na kilka dni
  2. Obroża
  3. Smycz
  4. Szczepienie
  5. Odrobaczenie
  6. Chip
  7. Metryka
  8. Książeczka zdrowia
  9. Paszport
  10. Zabawka
 3. Gdy już zdecydujesz się na szczenię z naszej hodowli to prosimy o odwiedzenie hodowli. Gdy jest to realnie niezbyt możliwe, zapraszamy do kontaktu.
 4. Posiadamy szczenięta okazjonalnie dlatego jeśli zależy Ci na szczenięciu z naszej hodowli prosimy o wpisanie się na listę oczekujących. W dziale Planowane Skojarzenia można znaleźć informację o planowanym miocie i zapoznać się z przyszłymi rodzicami.

O nas